Bill Gates zpochybňuje cíle Elona Muska na Twitteru: Mohl by to ještě zhoršit

Spoluzakladatel Microsoftu přiznal, že Muskovy výsledky v jiných společnostech jsou působivé, přičemž jeho čas strávený v čele společností Tesla a SpaceX označil za „ohromující“. Gates řekl, že věří, že Musk odvedl dobrou práci, když dal dohromady skvělý tým inženýrů v těchto společnostech. „Pochybuji, že se to tentokrát stane, ale měli bychom mít otevřenou mysl a nikdy nepodceňovat Elona,” řekl Gates.

Během posledních týdnů Musk naznačil několik způsobů, jak by mohl zlepšit Twitter nad rámec podpory svobody projevu. Například, že může začít účtovat společnostem „mírný“ poplatek za používání platformy.

Komentáře technologického miliardáře přicházejí poté, co ho Musk minulý měsíc obvinil ze shortování akcií Tesly. Musk také tweetoval hrubý vtip o Gatesovi. Gates řekl, že ho urážky netrápí.

Gates, kterého v posledních letech nahradil Musk jako nejbohatší člověk světa, pokračoval v otázce, jaký je Muskův cíl ​​s Twitterem a zda je jeho snaha prosazovat svobodu projevu rozumná. „Jaký má pocit z něčeho (Twitter), kde se tvrdí, že „vakcíny zabíjejí lidi“ nebo „Bill Gates sleduje lidi?“ zeptal se Gates. „Jaké jsou jeho cíle, co z toho nakonec bude? Odpovídá to myšlence méně extrémních lží šířících se tak rychle a podivných konspiračních teorií? Sdílí tento cíl nebo ne?” kladl otázky Gates.

Dezinformace o očkování se během pandemie Covid-19 šířily na sociálních sítích jako blesk, přičemž někteří nesprávně tvrdili, že Gates nějakým způsobem používal vakcíny k implantování 5G čipů lidem, aby mohl sledovat jejich polohu. „To je tak neočekávatelné a téměř stejně bizarní,” řekl Gates. „Nyní, když jsem zpátky ve fyzickém světě… lidé přicházejí, křičí a protestují.”

Řekl, že je „nebezpečné“, když lidé „vylučují“ klíčový nástroj, který se používá k záchraně lidských životů, a věří, že ti, kdo vlastní platformy sociálních médií, hrají roli, pokud jde o zajištění efektivního sdílení pravdy. „Když nemáte důvěryhodné lídry, kteří mluví o vakcínách, je pro platformu dost obtížné proti tomu bojovat,“ přiznal. „Takže si myslím, že máme problém s vedením a máme problém s platformou. Způsob, jakým tyto platformy šíří pravdu a ne bláznivé věci, vyžaduje skutečnou inovaci,“ řekl Gates. \“Je to obrovský problém z hlediska legitimity voleb nebo medicínských inovací … jakéhokoli kolektivního chování,\“ dodal.

London, UK – 02 06 2019: Apple iPhone 6s screen with social media icons applications Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp, WeChat, Telegram, Skype, Youtube, Snapchat etc.

Skutečnost, že informace o účinnosti léků se mohou šířit rychle a levně, by měla být pro lidstvo požehnáním, řekl Gates předtím, než nazval ságu o hydroxychlorochinu „šílenou“. „Neumím to vysvětlit,“ řekl. „Nemyslím si, že digitální prostředí je zodpovědné za tu posedlost léky, které nefungují.”
Gates uvedl, že plánuje zřídit jednotku sociálních médií, 3000 lidí by v budoucnu pomohlo šířit přesné informace o očkování. Zdůraznil, že „dobrá poselství“ musí šířit lidé, kteří mají v komunitě těší důvěře, jako jsou političtí a etničtí vůdci.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram